top of page

MASAŻE

Masaż jest metodą leczniczą, która ma ogromne znaczenie w profilaktyce i odnowie biologicznej organizmu. Mimo wprowadzenia coraz nowszych metod pracy z ciałem, masaż nie stracił swojego znaczenia. Jest wciąż niezastąpiony w leczeniu chorób narządu ruchu. Pracujące mięśnie można porównać do silnika samochodu. Podczas ruchu w mięśniach gromadzą się szkodliwe związki, które muszą zostać wydalone, tak jak spaliny z silnika. Jeśli te szkodliwe produkty nie zostaną szybko usunięte, mięśnie przestają prawidłowo funkcjonować. Poza tym odłożenie się zbyt dużej ilości takich związków może wywołać ból. Delikatny masaż pomaga rozluźnić napięte mięśnie, udrażnia naczynia krwionośne i sprawia, że wszystkie toksyczne substancje szybko są wydalane. W efekcie mięśnie zaczynają pracować prawidłowo, zmniejsza się ból i ustępuje zesztywnienie. Jeżeli mamy do czynienia z chorobą o charakterze postępującym, zabiegi w początkowym stadium choroby będą trwały dłużej niż w postaci zaawansowanej.

Okres choroby ostrej – jest przeciwwskazaniem do stosowania masażu.
Zakres choroby podostrej – zabieg wykonujemy krótko i delikatnie.
Okres choroby przewlekłej – masaż wykonujemy dłużej, dostosowując odpowiednie techniki.

Moim zadaniem przed wykonaniem masażu jest pozyskanie informacji od klienta w celu ustalenia czasu trwania masażu. Zależy on od kilku czynników. Przede wszystkim od określenia aktualnego stanu zdrowia, zaleceń lekarza prowadzącego, wielkości powierzchni masowanej, siły bodźca masażu oraz wieku.

W zależności od jednostki chorobowej obszaru masowanego dobieram odpowiednie chwyty masażu tj. głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, uciski, oklepywania i roztrząsania. Taka kolejność technik gwarantuje osiągnięcie szybkich efektów zdrowotnych.

Masaż klasyczny
​60 min



To jeden z najbardziej znanych i najczęściej wykonywanych masaży. Podczas trwania masażu klasycznego wykorzystywane są najpopularniejsze techniki masowania: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie i oklepywanie określonych partii ciała.
Skóra staje się bardziej dotleniona i ukrwiona, dzięki czemu poprawia się jej elastyczność i uzyskuje zdrowy wygląd. Masaż klasyczny pozwala na wyeliminowanie napięcia w okolicach kręgosłupa, mięśni pleców i karku oraz koryguje zmiany w układzie kostnym. Ponadto wpływa zbawiennie na psychikę, wprawia w dobry nastrój i poprawia samopoczucie – osoba masowana wycisza się, relaksuje i odpręża.
 

Masaż relaksacyjny
​60 min



Głównym celem masażu relaksacyjnego jest wyeliminowanie napięcia psychicznego i fizycznego. Jest to doskonała forma relaksu dla ludzi, którzy są narażeni na stres i mają częsty kontakt z niekorzystnymi czynnikami stresogennymi. Wydajne krążenie krwi, uspokojenie oddechu i zoptymalizowanie rytmu serca daje ogólne uczucie odprężenia. Znika wzmożone napięcie mięśniowe. Masaż relaksacyjny jest wspomagany aromaterapią, ponieważ podczas masowania wykorzystuje się olejki eteryczne, świece zapachowe, kadzidełka. Dodatkowo efekt wzmacnia spokojna muzyka relaksacyjna. Ten typ masażu pomaga pozbyć się stresu i wiążących się z nim dolegliwości, takich jak bóle głowy, spadek koncentracji uwagi, obniżenie nastroju, stany depresyjne i ogólne zmęczenie.

Masaż głowy
​30 min



Zabieg masażu głowy jest tani i prosty, a jednocześnie niezwykle ważny dla zdrowia skóry głowy i włosów. Podnosi on znacznie skuteczność preparatów do pielęgnacji włosów i skóry głowy.
Taki niepozorny zabieg działa nie tylko odprężająco redukując stres i napięcia, ale także jest nieocenioną metodą na likwidację uporczywej migreny czy pozbycie się problemu bezsenności. Co więcej, ponoć taki zabieg poprawia także pamięć i może dobroczynnie wpływać na wzrok! Zaś, odpowiednio wykonany masaż głowy silnie pobudza do działania i wzmożonej regeneracji cebulki włosowe, czego skutkiem jest skuteczna walka z przerzedzaniem się czupryny! Dzięki zabiegowi poprawia się bowiem mikrocyrkulacja w tkankach, więc wypadanie włosów jest zredukowane. Skutkiem masażu jest więc dotlenienie komórek i zaopatrzenie ich w substancje odżywcze, a także złuszczenie martwych komórek naskórka, które blokują pory i prowadzą do nadmiernej produkcji łoju.

Masaż dłoni
​30 min



Mało znaną metodą na walkę z bólem jest masaż dłoni, który jest sposobem banalnym a wyjątkowo skutecznym. Powinien on trwać min. 10 min na jednej jak i na drugiej dłoni zaczynajac od prawej. Na dłoni znajdują się receptory odpowiadające za różne części naszego ciała. To właśnie tutaj umiejscowione są końcówki linii energetycznych, biegnące przez całe ciało. Linie te są połączone z wewnętrznymi organami i gruczołami.

Bańki chińskie
​40-90 min



Bańki chińskie są specjalną odmianą baniek próżniowych, tworzonych z gumy, bez zaworu. Nadają się nie tylko do leczeń infekcji górnych dróg oddechowych. Odkryto ich różne właściwości: lecznicze, kosmetyczne i terapeutyczne. Masaż bańką chińską trwa od 15 do 30 minut, powinien być wykonywany w 10-12 seriach z odstępami między kolejnymi zabiegami nie mniej niż 3 dni. Profilaktycznie przynajmniej 1 raz na tydzień. Masaż bańką chińską jest metodą bardzo prostą i skuteczną. Stosuje się go na dużych płaszczyznach, np. przykręgosłupowo lub na grzbiecie. Masaż ten stymuluje tkankę podskórną oraz przyspiesza krążenie krwi. W trakcie masażu dochodzi do silnego przekrwienia masowanych miejsc. Efektem jest szybsza regeneracja tych obszarów i poprawa elastyczności skóry: ujędrnienie, wygładzenie. Pomaga również w pozbywaniu się toksyn z organizmu. Przynosi ulgę i ukojenie w różnych dolegliwościach. Działa leczniczo na schorzenia stawów, bólów mięśniowych oraz wszelkich infekcji czy stanów zapalnych.

Świecowanie uszu
​30 min



Metoda tzw. świecowania uszu wywodzi się z tradycyjnej metody ludowej Dalekiego Wschodu oraz Indian Ameryki Północnej. W czasach nowożytnych Indianie Amerykańscy: Hopi i Cherokce oraz Indianie z Meksyku wciąż używają świecowania jako środka leczniczego.  Poprzez Indian Hopi – ludzi, których charakteryzowała rozległa wiedza dotycząca różnych metod leczniczych oraz wielki rozwójb duchowy – wiedza dotycząca świecowania dotarła do Europy. Aktualnie przeżywa swój renesans i jest coraz częściej stosowana przez wysokiej klasy bioenergoterapeutów, zielarzy oraz uzdrowicieli.

WSKAZANIA:
• Delikatne usuwanie nadmiaru woskowiny
• Podrażnienie uszu lub zatok
• Zaburzenia ostrości słuchu
• Niedosłuch
• Efekt uśmierzający w przypadkach drażliwości lub stresów
• Szumy w uszach, tzw. „dzwonienie” w uszach
• Energetyczne ożywienie w przypadkach osłabienia słyszalności
• Regulacja ciśnienia przy bólach głowy, migrenach
• Zapalenie zatok
• Katar
  Zakłócenia krążenia w uchu
• Samoistne bóle głowy
• Migreny szyjne
• Nadmierna pobudliwość nerwowa
• Nerwice narządowe tzw. „wegetatywne”
• Lokalna aktywacja limfy i procesów metabolicznych
• Stymulacja energii – cyrkulacji prądów energetycznych
• Regulacja i usprawnienie krążenia energii życiowej
• Rozładowanie stresu i wzmożonego napięcia mięśniowego

Refleksoterapia - masaż stóp
​30-60 min



Refleksoterapia, podobnie jak akupresura, jest metodą leczniczą, polegającą na uciskaniu określonych punktów i pobudzaniu w ten sposób potencjału samoleczenia organizmu. Choć terapia ta wywodzi się ze starożytnych Wschodnich form leczenia, to rozwinęła się głównie na Zachodzie.

Kurs, który ukończyłam, według koncepcji Inge Dougans, zakłada że masując poszczególne receptory na stopach uruchamiamy naturalne procesy samoleczenia organizmu. Wszystkie te reakcje zachodzą na drodze odruchowej w układzie nerwowym i energetycznym człowieka. Wrażliwe receptory wskazują na to, które części ciała posiadają blokady. Przystępując do masażu należy przeprowadzić wywiad z klientem, dotyczący przebiegu chorób, trybu życia i stanu zdrowia. Na podstawie wniosków podejmuję decyzję o przebiegu i czasu trwania zabiegu. Bardzo ważne jest jak klient zareaguje na terapię. Zależy to od jego nastawienia oraz przeprowadzonej terapii. Pierwszym objawem jest pozbywanie się toksyn z organizmu poprzez układ wydalniczy, tj. nerki, jelita, skóra i płuca. Najczęstszy komentarz po zabiegu to: „nogi lekkie” lub „w życiu nie spałem/am tak dobrze”
Czas trwania terapii i liczba sesji jest zależna od stanu zdrowia klienta. Najczęściej skutki terapii są widoczne po 3-4 sesjach. Klienci przychodzący do gabinetu z chorobami, które trwają latami, powinni skorzystać z dłuższych serii, od 8-12 zabiegów,raz w tygodniu.

Polecam tę metodę masażu „niedowiarkom” aby przekonali się o skuteczności leczenia naturalnego.

 

WSKAZANIA:

• Bóle głowy, migreny, zawroty

• Objawy alergiczne i astmmatyczne

• Depresje

• Cukrzyca i dna moczanowa

• Zaburzenia snu

• Zaburzenia hormonalne i trawienne

• Likwidacja złogów krystalicznych i eliminacja toksyn

• Redukcja stresu i wiele innych dolegliwości

 

 


PRZECIWWSKAZANIA:
• Zakrzepica żył
• Choroby nowotworowe
• Osteoporoza (delikatny masaż)
• Kobiety ciężarne (delikatny masaż)
• Choroby serca i krążenia (wskazana konsultacja kardiologa)

Masaż ciepłymi kamieniami
​30-60 min



Jest zabiegiem fizykalnym, który ma dobroczynny wpływ na organizm ludzki. Podczas masażu wykorzystywane są energie skumulowane w kamieniach i oddawane są w trakcie zabiegu do ciała pacjenta. Bardzo ważnym elementem są bodźce aromaterapeutyczne powstające dzięki zastosowaniu naturalnych olejków eterycznych. Biostymulujący charakter zabiegu osiąga się dzięki zastosowaniu kamieni półszlachetnych i zastosowaniu technik masażu klasycznego, masażu punktowego/akupresury oraz masażu stymulującego przepływ energii /Chi/ w ciele pacjenta. Przed przystąpieniem do masażu przeprowadzam wywiad z pacjentem w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań oraz doboru odpowiednich olejków eterycznych.   

 

WSKAZANIA:
• Przemęczenie, stres
• Zakwasy i zmęczenie mięśni
• Cellulit
• Blizny, zrosty, przykurcze
• Choroby reumatyczne i reumatoidalne zapalenie stawów
• Trądzik młodzieńczy  

 

PRZECIWWSKAZANIA:
• Nadciśnienie tętnicze i niewydolność krążenia
• Ciąża
• Zapalenie żył i żylaki
• Stany zapalne skóry
• Choroby nowotworowe
• Hemofilia
• Gorączka i stany podgorączkowe
• Świeże skręcenia i powstałe w ich wyniku obrzęki.

 

Zabieg ma wzmacniający, odprężający i relaksujący wpływ na nasz organizm, wskazany jest również w trakcie rekonwalescencji po długiej chorobie lub pobycie w szpitalu oraz dla osóbskarżących się na ciągłe uczucie chłodu.

bottom of page